Aktualności

1.06.2016r.

Konkurs na imię dla źrebaka rozstrzygnięty!

Długo to trwało, ale po burzliwych obradach, wybraliśmy imię dla naszego pierwszego źrebaka w tabunie koników polskich. Prekursor nowego pokolenia Koników Alaudy otrzymał imię Twitter.

Imię naszego konika musiało spełniać kilka warunków, o których szczegółowo można poczytać tu. Decyzja nie była łatwa, bo padło dużo ciekawych propozycji. Ostatecznie spośród kilku imion, które najbardziej urzekły zarząd TP Alauda, został wybrany właśnie Twitter. Imię pasuje idealnie - nasz źrebak, syn Klangora, otrzymał imię i po tacie, i po mamie.

Sławek Stochmal, który jako pierwszy zgłosił imię Twitter, otrzymuję nagrodę główną, czyli film „Dzika Dusza Koników Polskich” Paolo Volponiego oraz koszulkę i torbę z logo projektu „Ptasie Wyspy”, druga osoba Viktor Matyjasiak, otrzymuję nagrodę pocieszenia koszulkę z logo projektu „Ptasie Wyspy”.

Postanowiliśmy, że wszystkie źrebaki urodzone w naszym tabunie będą nosiły imiona dwuczłonowe. I tak pełne imię naszego źrebaka to Twitter Alaudy.

W zakładce "Koniki Polskie" zamieszczamy biografię i ciekawostki o Twitterze Alaudy i pozostałych konikach z naszego tabunu: http://alauda.org.pl/activities/list/16/