Aktualności

16.05.2016r.

Uwaga konkurs!

Ogłaszamy konkurs na imię dla naszego pierwszego źrebaka w tabunie koników polskich. Źrebak to ogierek. Imię naszego konika musi spełniać kilka warunków:

Po pierwsze: zgodnie z „Programem hodowli zachowawczej koników polskich” w nadawaniu nazw konikom przyjmuje się zasadę, że „nadaje się źrebięciu nazwę zaczynającą się na tę samą literę (w miarę możliwości na tę samą sylabę) co nazwa matki”. Mama naszego malucha to Tajga K, więc imię musi zaczynać się na „T” a najlepiej na sylabę „Ta”.

Po drugie: imię musi być „ptasie” tzn. może nawiązywać do nazw gatunków, siedlisk ptaków, ich zachowań czy wydawanych dźwięków itp.

Na Wasze propozycje czekamy do 20 maja, do godziny 12:00. Spośród przesłanych propozycji wybierzemy, naszym zdaniem, najciekawsze i spośród nich wylosujemy imię dla konika. Swoje propozycje możecie przesyłać na adres: tp@alauda.org.pl lub dodawać w komentarzu pod postem dotyczącym konkursu na Facebooku. Ważne jest żeby autora imienia można było łatwo zidentyfikować ;)

Na zwycięzcę czeka nagroda: film „Dzika Dusza Koników Polskich” Paolo Volponiego oraz koszulka i torba z projektu „Ptasie Wyspy”.

Zachęcamy do udziału :)