Aktualności

24.05.2015r.

Zapraszamy na Śniadanie na Trawie!

Śniadanie na Trawie 2015!

Czy wiesz kto mieszka na Toruńskim Rynku? Wróbel, bogatka, a może mazurek i modraszka? Sprawdź to razem z nami podpatrując przez lunetę skrzydlatych „sąsiadów”.

A może chciałbyś zaprosić ptasiego przyjaciela do swojego ogrodu lub na balkon…? Jeśli lubisz majsterkować nie ma problemu. Tradycyjnie zapraszamy do wykonania pod naszym okiem budki lęgowej, którą będziesz mógł zabrać ze sobą i sprawdzić kto w niej zamieszka.

Raniuszek, puszczyk i rudzik – to tylko nieliczne przykłady ptasich masek, które będzie mogło wykonać każde dziecko. Zabawa ta namaluje uśmiech na niejednej małej buzi, a dodatkowo jest to świetna okazja aby najmłodsi dowiedzieli się czym charakteryzują się wybrane gatunki ptaków.

Wszystkich ptasich miłośników z przyjemnością zapoznamy z efektami naszej pracy nad projektem „Ochrona ptaków w rezerwatach i na obszarze Natura 2000 w województwie kujawsko – pomorskim”, w ramach którego pod swoje skrzydła wzięliśmy ptaki łąk i bagien.

Dziś również pracujemy nad projektem "Ptasie Wyspy – czynna ochrona ptaków siewkowych (Charadriiformes) w najważniejszych ostojach gatunków". Opowiemy Wam o ptakach, które zamieszkują tytułowe „Wyspy”, zapoznamy z czyhającymi na nie zagrożeniami oraz naszymi działaniami w celu ich ochrony.

Edukacja, zabawa, gry i konkursy – to wszystko i jeszcze więcej będzie na Was czekało 6 czerwca od godziny 9:00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, gdzie w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska po raz kolejny odbędzie się Śniadanie na Trawie.

Nie może Was zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy!