Aktualności

13.06.2014r.

Śniadanie na Trawie 2014!

Jak co roku dla majsterkowiczów organizujemy „warsztat budkowy” – przyjdź na nasze stoisko, podwiń rękawy i zrób własnoręcznie dom dla swojego skrzydlatego sąsiada. Wykonaną skrzynkę lęgową będziesz mógł zabrać do swojego ogrodu lub na balkon i zaprosić tam wróbla, sikorę bogatkę, a może jerzyka.

Wspólnie podpatrywać będziemy, używając lunety, pustułki i innych ptasich mieszkańców Toruńskiej Starówki.

Dla najmłodszych mamy kolejne wzory kolorowych i nietuzinkowych „masek ptaków” – odwiedź nasze stoisko, a będziesz mógł przemienić się w wybrany przez siebie gatunek ptaka.

Opowiemy Wam również dlaczego chronimy wodno-błotne obszary naszego regionu w ramach projektu „Ochrona ptaków w rezerwatach i na obszarze Natura 2000 w województwie kujawsko – pomorskim” i zapoznamy Was z ich mieszkańcami. A dla Tych, którzy będą chcieli sprawdzić swoją wiedzę o ptakach łąk i bagien mamy konkurs z nagrodami!

Przyjdźcie i sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was z okazji Śniadania na Trawie 2014. Zapraszamy do Wspólnej Zabawy! Czekamy na Was jutro (14.06.) od godziny 10:00 na Rynku Nowomiejskim! Do zobaczenia!