Aktualności

25.09.2013r.

Zobacz wizualizację działań ochronnych

Już od kilku dni na stronie internetowej naszego projektu „Ochrona ptaków w rezerwatach i na obszarze Natura 2000 w woj. kujawsko – pomorskim” (w skrócie Ptaki Bagien) dostępna jest interaktywna mapa obszarów chronionych objętych działaniami ochronnymi. Dzięki mapie możecie odbyć wirtualny spacer po rezerwacie przyrody Bagno Głusza, Jezioro Rakutowskie oraz obszarze Natura 2000 Błota Rakutowskie. 
W trakcie wirtualnej wędrówki zapraszamy do poznania rzadkich gatunków ptaków. Na mapie umieściliśmy informacje o najważniejszych gatunkach ptaków, które występują lub występowały na tych unikalnych obszarach, a których populacje chcemy odbudować poprzez realizację zaplanowanych działań ochronnych.
Na mapie prezentujemy również lokalizację działań ochronnych związanych z odtworzeniem siedlisk dla ptaków m.in.: odtwarzanie łąk, usuwanie zbyt rozległych szuwarów trzcinowych czy umieszczanie platform lęgowych dla rybitw.
Dodatkowo całość opatrzona jest wspaniałymi zdjęciami gatunków oraz relacjami z prac w terenie. Na bieżąco dodawać będziemy kolejne informacje z postępów realizacji projektu i kolejne foty. 
Zapraszamy! 

http://ptakibagien.alauda.org.pl/map/