Aktualności

3.06.2013r.

Warto przyjść

Śniadanie na Trawie to impreza organizowana z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska. W tym roku skupia się wokół zagadnień Think • Eat • Save (Myśl • Jedz • Oszczędzaj).

Odbędzie się ona na Rynku Nowomiejskim w Toruniu 8 czerwca 2013 r.

Wydarzenie organizuje Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tegoroczny piknik połączony jest ze Świętem Województwa.

Na Śniadaniu na Trawie nie może zabraknąć stałych atrakcji, jak jarmark żywności ekologicznej, muzyka na żywo, Wielkia Wspólna Fota (WWF).

Jak pisze PZR na swojej stronie internetowej: Śniadanie to oprócz beztroskiej zabawy także edukacja ekologiczna. W związku z tym nie może na nim zabraknąć Towarzystwa Przyrodniczego Alauda. W tym roku prowadzić będziemy cieszący się wcześniej dużym zainteresowaniem warsztat budkowy, grę miejską, zabawę w poszukiwanie lokali mieszkalnych dla ptaków, przebieranki dla najmłodszych oraz promować będziemy projekt „Ochrona ptaków w rezerwatach i na obszarze Natura 2000 w woj. kujawsko – pomorskim”.

Nagrody sponsorują WYDAWNICTWO KULTURA GNIEWU oraz ZAKŁAD ZAWIESI LINOWYCH SILNO, za co bardzo serdecznie im dziękujemy!

Tu można zobaczyć PROGRAM Śniadania na Trawie 2013.