Aktualności

24.05.2011r.

Śniadanie Na Trawie

W sobotę, 28 maja 2011 r. w godzinach 1000 – 2400 na toruńskim Rynku Staromiejskim znów pojawi się trawnik.  Jak co roku, okazją do spotkania jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska, Tegoroczną ideą przewodnią jest ochrona lasów, dlatego też na trawniku wyrosną prawdziwe drzewa.

Towarzystwo Przyrodnicze ALAUDA zaprasza na bliskie spotkania z ptakami w ramach „Śniadania Na Trawie”. Nie może Cię tam zabraknąć! Przyjdź koniecznie!

„Toruń Miastem Ptaków” – takim hasłem Towarzystwo Przyrodnicze ALAUDA, podczas tegorocznego „Śniadania Na Trawie”, będzie promować swoją kampanię skierowaną do Mieszkańców Torunia! W ramach stoiska przygotowaliśmy szereg atrakcji, poprzez które zachęcać będziemy torunian do rozwieszania skrzynek lęgowych dla ptaków w najbliższym otoczeniu! Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, nasze miasto może stać się bardziej przyjazne dla ptaków, w towarzystwie których żyje się przyjemniej.>>więcej>>

Na stoisku zobaczycie różne typy budek dla ptaków m.in. wróbla, jerzyka, kawki, pustułki, puszczyka, a w mini warsztacie stolarskim (zorganizowanym specjalnie z tej okazji) nauczycie się jak w prosty sposób wykonać skrzynkę lęgową. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić swoje zdolności manualne wykonując własnoręcznie skrzynkę lęgową pod okiem członków ALAUDY.>>więcej>>

Zapraszamy również do wzięcia udziału w zaplanowanych konkursach. Dla wszystkich uczestników, którzy poprawnie wykonają zadania lub odpowiedzą na pytanie czekają nagrody.

Wspólnie z Pracownią Zrównoważonego Rozwoju przygotowaliśmy z okazji obchodów „Światowego Dnia Ochrony Środowiska” grę miejską pn. „Toruński obserwator ptaków”. Uczestnicy biorący w niej udział będą mogli sprawdzić swoją znajomość miasta oraz dowiedzieć się wielu interesujących faktów z życia „toruńskich ptaków”.  Zapraszamy na stoisko i do udziału w grze miejskiej.

Szczegółowy harmonogram „Śniadania Na Trawie” znajdą Państwo na stronie internetowej Pracowni Zrównoważonego Rozwoju

Serdecznie Zapraszamy!