Aktualności

10.04.2011r.

Wycieczka rowerowa

Zapraszamy w dniu 16 kwietnia br. na ornitologiczną wycieczkę rowerową organizowana przez nasze Towarzystwo. Podczas nieśpiesznego przejazdu przez obszar Natura 2000 „Bagienna Dolina Drwęcy” obserwować będziemy przez lornetki i lunetę ptaki wodne i wodno-błotne. Możemy się spodziewać m.in. gęsi białoczelnych, świstunów, rożeńców i płaskonosów. Przy odrobinie szczęścia dostrzeżemy również kilka gatunków brodźców oraz eleganckiego drapieżnika – kanię rudą.

W planach jest przejechanie około 40 kilometrów i liczne przystanki na obserwacje. Wycieczka nie powinna sprawić trudności również tym osobom, które nie odzyskały jeszcze kondycji po zimie. Zbiórka na stacji kolejowej w Brodnicy o godzinie 10. Wycieczka planowana jest na około 6 godzin, ale opcjonalnie można po wyprawie dodatkowo zwiedzić Brodnicę.

Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku pod adresem e-mail tp@alauda.org.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.Uwaga! Istnieje konieczność przewiezienia rowerów do Brodnicy – proponowane jest połączenie PKP z Dworca Głównego w Toruniu o 8:32. Bilety należy nabywać indywidualnie.

Na wyprawę warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową, prowiant, sprzęt do obserwacji ptaków i przewodniki ornitologiczne.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania wycieczki ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne – uczestnicy zostaną wtedy wcześniej poinformowani telefonicznie.