Aktualności

26.01.2011r.

Zimowe liczenie ptaków

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Towarzystwo Przyrodnicze „Alauda” zaprasza mieszkańców Torunia i okolic do wspólnego liczenia ptaków zimujących w naszym mieście. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 stycznia 2011 r.

Zimowe liczenie ptaków to dobra okazja aby pod okiem doświadczonych przewodników bliżej poznać żyjących wokół nas przedstawicieli ptasiego świata. Akcja będzie miała formę spaceru, podczas którego każdy będzie mógł poczuć się jak naukowiec.

Uzyskane tego dnia informacje umożliwiają nie tylko właściwą ocenę stanu ptasich populacji w różnych częściach Europy, ale również znacznie przyczyniają się zaobserwowania w porę wielu niekorzystnych zmian zachodzących w naszym najbliższym środowisku.

Liczenie ptaków rozpocznie się 30 stycznia 2011 roku na Bulwarze Filadelfijskim przy pomniku Kotwica o godzinie 9.00. Trasa spaceru została wyznaczona przez Bulwar Filadelfijski, Błonia nadwiślańskie do Parku Miejskiego przy ul. Bydgoskiej.

Uczestnicy spaceru powinni pamiętać o ciepłym ubraniu (czapka, rękawiczki) oraz terenowym obuwiu. Przydatny będzie termos z gorącym napojem, karta obserwacji i ołówek (długopis). Warto ze sobą zabrać lornetki, aparaty fotograficzne i podręczne atlasy ptaków.