Aktualności

7.11.2016r.

TP ALAUDA poszukuje wolontariuszy

Jeśli kochasz przyrodę i pragniesz aktywnie przyczynić się do jej ochrony, to zapraszamy do wspólnych działań. Jakie są możliwości wolontariatu w TP ALAUDA?

- Patrol Natura 2000 - to ekipa wolontariuszy - amatorów ptaków, którzy monitorują dwa ''ptasie'' obszary Natura 2000: Dolinę Dolnej Wisły PLB040003 oraz Żwirownię Skoki PLB040005. Patrol działa w ramach projektu ''Ptasie Wyspy-czynna ochrona ptaków siewkowych (Charadriiformes) w najważniejszych ostojach gatunków'', który realizujemy od stycznia 2015 r.

Informacje o Patrolu zamieszczamy tu: http://alauda.org.pl/activities/show/30/patrol_natura_2000/

Patrol ma swoją grupę na Fb: https://web.facebook.com/groups/876529682368815/

- Kosiarze Łąk – cechują się sprawnym przemierzaniem łąk i zmiataniem z pomocą ręcznych kosiarek niezjedzonej przez koniki roślinności. Na wyjazdy na koszenie umawiamy się grupowo – wtedy praca idzie szybko, sprawnie i przyjemnie i jeśli starczy sił, kończy się wspólnym ogniskiem. Dzień spędzony na łąkach to sama przyjemność, a gimnastyka przy koszeniu pomaga poprawić kondycję ;)

- Przyjaciele Koników Alaudy – Zapraszamy osoby znające się na koniach oraz maniaków jeździectwa! Ale nie trzeba jeździć konno, aby spędzać czas z naszym tabunem i pomagać w opiece nad nim. Dla koników Alaudy ważne jest przyjazne słowo, czasem jabłko i podrapanie za uchem. Od czasu do czasu niezbędne są inne działania, na przykład przeprowadzenie koni z pastwiska na pastwisko – wtedy wolontariusze, a zwłaszcza ci, którzy mieli już kontakt z końmi, są niezastąpieni!

Co jeszcze można robić razem z TP Alauda? Wszystko! Od badań naukowych, przez udział w projektach przyrodniczych, spływy łodzią po Dolnej Wiśle, po uczestnictwo w wydarzeniach edukacyjnych i wycieczki na wspólne obserwacje ptaków oraz rozwijanie przyrodniczych zainteresowań.

Zachęcamy do kontaktu!

tp@alauda.org.pl

 

fot. Dariusz Węcławek