Działania

Śniadanie na trawie

Śniadanie na trawie odbyło się na Rynku Nowomiejskim w Toruniu 8 czerwca 2013 r. Wydarzenie organizowała Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na Śniadaniu na Trawie nie mogło zabraknąć stałych atrakcji, jak jarmark żywności ekologicznej, muzyka na żywo czy Wielkia Wspólna Fota (WWF). Jednak Śniadanie to oprócz beztroskiej zabawy także edukacja ekologiczna. W związku z tym nie mogło na nim zabraknąć Towarzystwa Przyrodniczego Alauda.

W tym roku po raz kolejny prowadziliśmy cieszący się ogromnym zainteresowaniem ''Warsztat budkowy'', gdzie każdy własnoręcznie mógł złożyć i zabrać do domu budkę lęgową. Nie mogło oczywiście zabraknąć innych atrakcji takich jak konkurs dopasowania budki lęgowej do ptaków, które je zamieszkują, zabawę w poszukiwanie lokali mieszkalnych dla ptaków, czy przebieranki dla najmłodszych.

Akcja pomogła nam promować projekt ''Ochrona ptaków w rezerwatach i na obszarze Natura 2000 w woj. Kujawsko - Pomorskim''.